نمونه سوالات پیام نور

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری آستارا عنوان کرد: در محیط های درمانی کمبود کمک پرستار داریم/ اقدامات اولیه بیماران را هم پرستاران انجام می دهند

کمبود نیروی پرستاری از جمله مشکلات اصلی نظام سلامت در طول سالیان اخیر بوده است. مشکلی که در کنار مشکلاتی نظیر کمبود نیروهای کمک پرستاری و عدم جذب نیرو، تاثیراتی دوچندان برای پرستاران و نظام سلامت در پی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، عهدیه مهرآور رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری آستارا در رابطه با مضرات کمبود نیروی پرستاری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پرستاران به دلیل کمبود نیرو ناچار به انجام اضافه کارهای اجباری هستند که این امر طبعاتی را بر زندگی خانوادگی آنها و همچنین افزایش خطاهای حرفه ای ناشی از فشار زیاد کار دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه کمبود نیروهای کمک پرستاری هم خود به معضلی جدی برای نیروهای پرستاری مبدل شده است. امروز در بسیاری از بیمارستان های سطح کشور به دلیل عدم حضور و یا تعداد کم کمک پرستاران، پرستاران ناچار به انجام وظایف آنها هستند. به طوری که مقدماتی ترین اقدامات بیماران هم توسط پرستاران انجام می شود و این درحالی است که تعداد زیادی از کمک پرستاران آموزش دیده بیکار و جویای کار هستند.

رئیس هیئت مدیره آستارا افزود: حتی به دلیل عدم حضور منشی های بخش، وظایف این گروه نیز توسط پرستاران انجام می شود. بنابراین مجموع این مشکلات در کنار کمبود نیروی پرستاری فشار مضاعفی را به این نیروها وارد می آورد.

مهرآور در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با رفع موانع جذب نیرو و اهمیت دادن به حساسیت کار پرستاری، به زودی شاهد حل تدریجی معضل کمبود نیرو در عرصه نظام سلامت کشورمان باشیم.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس