نمونه سوالات پیام نور

معاون پرستاری وزارت بهداشت: حضور کمک پرستاران در بیمارستان ها می تواند برای جلب رضایت بیماران مفیدتر باشد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی کمک پرستاری یکساله از خبرگزاری مهر، مریم حضرتی در نخستین جلسه هم اندیشی روسای جدید دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: با توجه به اینکه مدیران پرستاری زیر نظر مستقیم ریاست دانشگاه قراردارند، بنابراین از روسای دانشگاه های علوم پزشکی انتظار داریم که در انتخاب مدیران پرستاری شرایط احراز ابلاغی از سوی معاونت پرستاری رعایت شود و مدیران پرستاری با هماهنگی این معاونت انتخاب و معرفی کنند و حکم آنان از طرف رئیس دانشگاه ابلاغ شود.

وی به موضوع نیروی انسانی و سطح بندی خدمات و رعایت استاندارد نیروی پرستاری به تخت بیمارستانی اشاره کرد و اظهارداشت: قبل از توسعه بخش های جدید ضرورت دارد نیروی پرستاری آن بخش دیده شود.

حضرتی همچنین به گلایه های برخی پرستارن قراردادی در خصوص دریافتی ها اشاره و گفت: بهتر است جذب نیرو از طریق شرکت های مورد تایید وزرات بهداشت انجام گیرد تا حق و حقوق و حرمت پرستارن حفظ شود.

معاون وزیر بهداشت برتلاش برای اجرای قانون بهره وری و پیشگیری از اضافه کاری اجباری در دانشگاه های تحت پوشش تاکید کرد و گفت: ایجاد تعامل منظم با مدیران پرستاری در خصوص رفع مسائل و مشکلات پرستاری مورد تاکید ماست.

وی به ساخت و ایجاد ۳۰ پانسیون پرستاری در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: این پانسیون ها به منظور نگهداشت پرستاران و ماماها در مناطق محروم ساخته می شود که مقرر شده ۵۰ درصد هزینه آنها را دانشگاه ها و ۵۰ درصد دیگر از طریق خیرین سلامت با هماهنگی معاونت اجتماعی دانشگاه ها تامین شود.

حضرتی به جذب کمک پرستاران برای انجام کارها و نیازهای اولیه بیماران اشاره کرد و گفت: با این اقدام بار کاری اضافی پرستاران کاهش می یابد و می توانند برای جلب رضایت بیماران مفیدتر باشند.

وی همچنین خواستار فعال سازی واحد «هوم کر» در بیمارستان ها و پرستار مسئول برای این واحد جهت توسعه برنامه مراقبت در منزل شد.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس