نمونه سوالات پیام نور

نشست ناظرین دوره کمک پرستاری با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی رشت

مادر پرستاری ایران در جشن روز پرستار دانشگاه علوم پزشکی رشت:
پرستاری، مراقبت به توان عشق است
مادر پرستاری ایران در جشن روز پرستار دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: پرستاری مراقبت به توان عشق است.
به گزارش …، شماری از مسئولان معاونت پرستاری وزارت بهداشت در سفری یکروزه به استان گیلان علاوه بر حضور در جشن روز پرستار با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی گیلان دیدار و گفت و گو کردند.
دکتر سادات سید باقر مداح، مشاور معاون پرستاری وزیر بهداشت و مادر پرستاری نوین ایران ضمن حضور در جشن روز پرستار دانشگاه علوم پزشکی رشت که روز چهارشنبه- ۴ بهمن- با حضور ۱۲۰۰ پرستار در سالن اجتماعات شهدای ناجای رشت برگزار شد، پرستاری را مراقبت به توان عشق عنوان کرد و افزود: هر روز شما پرستاران، روز پرستار است زیرا باعث نجات جان بیماران و ایجاد امید در آنها می شوید.
در این جشن علاوه بر دکتر مداح، طاهره زاهد صفت، رئیس شورای عالی نظام پرستاری، رئیس، معاونان و مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز حضور داشتند و طی آن از ۱۰۶ پرستار برگزیده استانی، کشوری، خانواده شهدا و پیشکسوتان پرستاری تجلیل شد.
در ادامه این سفر دکتر مداح، مشاور سیاستگزاری های آموزشی و پژوهشی معاونت پرستاری و دکتر سعید لک عضو کمیته ممیزی و ارزیابی معاونت پرستاری و ناظر دوره های مهارتی، نشست یکساعته ای با دکتر یوسف زاده رئیس، دکتر محمدی معاون توسعه و خانم شیشه گران، مدیرپرستاری دانشگاه علوم پزشکی رشت داشتند که در آن بر رعایت استاندارد و تناسب نیروها و جذب نیروهای حرفه ای و غیر حرفه ای تأکید شد.
به گفته مسئولان این دانشگاه، به رغم آنکه در یکی دو سال گذشته نیروهای حرفه ای پرستاری از طریق استخدام دولتی و شرکتی وارد سیستم شده اند ولی همچنان بیمارستان ها تا نسبت مناسب استاندارد تخت به پرستار، با کمبود نیرو مواجه هستند.
همچنین تأکید شد، بیمارستان های استان گیلان برای ارائه مراقبت های اولیه به نیروهای غیر حرفه ای (کمک پرستاران) نیازمند هستند.
مسئولان معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز در این نشست درباره پیگیری برای جذب نیرو و بکارگیری نیروهای حرفه ای و غیر حرفه ای قول مساعد دادند.
در پایان این سفر یکروزه کاری نیز مسئولان معاونت پرستاری وزارت بهداشت از مراکز آموزشی و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی رشت بازدید کرده و با اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خصوص ارتقای حرفه پرستاری، ساختار و روشهای نوین آموزشی بحث و تبادل نظر کردند.
پایان خبر

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس