نمونه سوالات پیام نور

دیدار نمایندگان کمک پرستاران کشور با معاون پرستاری وزارت بهداشت

تاکید بر جذب کمک پرستاران در بیمارستانها و تشکیل کارگروه کمک پرستاری

در دیدار نمایندگان کمک پرستاران کشور با معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر جذب کمک پرستاران در بیمارستانها و تشکیل کارگروه کمک پرستاری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، در دیداری که با حضور ۱۲ نفر از نمایندگان کمک پرستاران شاغل و دوره دیده از استانهای مختلف کشور با معاون پرستاری برگزار شد به موضوعاتی مانند اهمیت وجود کمک پرستاران در جهت ارائه خدمات مناسب به مردم و مددجو در میان پرستاران شاغل در بیمارستانها نسبت به کمک پرستاران به رغم تبلیغات منفی انجام شده، استقبال کمک پرستاران از ارائه خدمات صادقانه به مردم و نظام سلامت اشاره کردند.

 نمایندگان کمک پرستاران کشور همچنین اظهار امیدواری کردند که با گفتگوی بین نهادهای پرستاری جو نامناسب گذشته نسبت به روند شغلی کمک پرستاری یکساله رفع شود و راه برای جذب هر چه سریعتر کمک پرستاران به بیمارستانها هموار شود.

نمایندگان کمک پرستاری با اشاره به برخی اظهار نظرها در فضای مجازی ، گفتگو و نشست مستقیم با مسئولین را بهترین روش برای حل مشکلات جامعه کمک پرستاری کشور دانستند و فضای متشنج را مانعی در جهت پیشبرد اهداف نظام سلامت در جهت  ایجاد دوره کمک پرستاری ارزیابی کردند.

همچنین نمایندگان کمک پرستاران خواستار تشکیل کارگروه کمک پرستاری جهت دسته بندی و انتقال درخواستهای آنان به معاونت پرستاری شدند.

در ادامه دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت با تبریک به کمک پرستاران جهت انتخاب این مسیر، فعالیت کمک پرستاران را در گروه پرستاری یکی از ارزشمندترین  کارها  و مشاغل دانستند و از عزم معاونت پرستاری برای ساماندهی و جذب کمک پرستاران خبر داد.

وی با اشاره به جلسات مشترک وزارت بهداشت با نظام پرستاری در راستای موضوع کمک پرستاری گفت: با توجه به این جلسات و طرح موضوعات مختلف ، تفاهم کلی در مورد کمک پرستاری ایجاد شده است و تصمیم گرفته شده که آموزش های کمک پرستاری تکمیلی فعلا برای دوره دیدگان چهار ماهه کمک بهیاری برگزار می شود و معاونت پرستاری تلاش می کند بر اساس مجوزهای صادر شده از سوی معاونت توسعه ، به کار گیری کمک پرستاران انجام شود.

معاون پرستاری ایجاد دوره کمک پرستاری را یک حرکت درست و سنجیده در پرستاری خواند و از فرصتهای  زیاد در نظام سلامت برای بکار گیری کمک پرستاری در حد شرح وظایف مصوب خبر داد.

دکتر حضرتی همچنین با ایجاد کارگروه کمک پرستاری با حضور خود کمک پرستاران و حضور نمایندگان آزاد شورای کمک پرستاری موافقت کردند .

پایان خبر

 

منبع : وبسایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس