نمونه سوالات پیام نور

مشارکت کمک پرستاران مرکز کرمانشاه در مانور امداد و نجات و مدیریت صحنه تصادف در آستانه اربعین حسینی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی کمک پرستاری یکساله از نماینده کمک پرستاران استان کرمانشاه بخشی از این مانور بزرگ با مشارکت موثر کمک پرستاران مرکز کرمانشاه که در مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی(مرکز ترومای استان) مشغول گذراندن دوره بالینی خود می باشند برگزار شد.
یحیی احمدی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه وقوع حوادث جاده ای نیازمند حضور سریع دستگاه های امدادرسان و مدیریت صحنه تصادفات جاده ای است، مانور امداد و نجات به منظور هماهنگی بین دستگاه ها و ارتقای توان عملیاتی آنها اجرا شد.

احمدی افزود: در این مانور با ایجاد یک صحنه فرضی نزدیک به واقعیت در محور کمربندی شرقی کرمانشاه  که یکی از محورهای اصلی مورد تردد زائران اربعین  به شمار می آید با  موفقیت به مرحله اجرا در آمد.

نماینده کمک پرستاران کرمانشاه ادامه داد : در این مانور تمامی ارگان ها توانستند از نزدیک به صورت هماهنگ اقدام به تمرین امداد رسانی، اطلاع رسانی، رهاسازی مصدومان و فوت شدگان، اطفای حریق، مدیریت صحنه، پاکسازی و بازگشایی محور کنند.

احمدی در ادامه افزود : در این مانور نمایندگان و مسئولان و کارشناسان ۱۰ ارگان از جمله مدیرکل بحران استان و پلیس راه، راهداری و دیگر واحدهای امدادرسان حضور داشتند و از نزدیک شاهد توانایی ها و نارسایی های حوزه عملکرد خود بودند تا بتوانند براساس آن با آمادگی بیشتری وارد عرصه خدمات رسانی به زائران اربعین شوند.

وی بیان کرد: امداد رسانی موثر و به موقع و واکنش سریع در برابر هرگونه انسداد محورها در ایام تردد زائران اربعین  بسیار  مهم و حیاتی است و ناهماهنگی، نارسایی و تاخیر در این راستا می تواند منجر به ایجاد مشکلات و خطرات و معضلات ترافیکی در تردد زوار شود.

یحیی احمدی نماینده کمک پرستاران استان کرمانشاه از کلیه فراگیران کمک پرستاری که در این مانور مشارکت داشتند تشکر و قدردانی کرد.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس