نمونه سوالات پیام نور

مادر پرستاری نوین ایران: کمک پرستاران یکساله می‌توانند بار بر دوش همراهان بیمار را بردارند

مادر پرستاری نوین ایران:

✳️کمک پرستاران یکساله می توانند باری که بر دوش همراهان بیمار افتاده را بردارند

✅مادر پرستاری نوین ایران گفت: در همه جای دنیا کارهای بر زمین مانده و خدمات ابتدایی بیماران توسط نیروهای کمک پرستار انجام می شود و در کشور ما نیز کمک پرستاران یکساله می توانند با ورود به سیستم بیمارستانى ، باری که به ناحق بر دوش همراهان بیمار افتاده را بردارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرستاری، دکتر سادات سید باقر مداح در جلسه هیئت اجرایی تحول سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: به رغم تدابیر اندیشیده شده نظیر دو برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجویان پرستاری در دانشکده ها، به منظور جبران کمبود پرستاری در کشور اما هنوز با مسئله  کمبودشدید پرستار مواجه هستیم و این موضوع شوخی بردار هم نیست. و باید پرستاران دانشگاهى را ازطریق دانشگاه افزایش دهیم ودرتناسب با آنها نیروى کمک پرستار تربیت کنیم.

وی با اشاره به تأثیر کمبود نیروهاى گروه پرستاری در نحوه خدمات رسانی مطلوب پرستاران به بیماران افزود: به هر حال باید یکسری نیروهای کمکی در کنار پرستاران باشند تا  خدمات  غیر حرفه اى مورد نیاز بیماران را انجام دهند و به همین منظور نیز نیروهایی تحت عنوان کمک پرستاران یکساله با سیاست گذارى و نظارت معاونت پرستاری وزارت بهداشت توسط نهادهاى غیر دولتى تربیت شده اند.

عضو هیئت بورد پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: در همه جاى دنیا نیز چنین نیروهایی برای انجام کارهای روی زمین مانده بیماران که مربوط به مراقبتهای اولیه بیماران می شود، وجود دارند اما متاسفانه در کشور ما این خدمات توسط خانواده ها و همراهان بیمار صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: به همین منظور نیروهای کمک پرستار یکساله تربیت شده اند تا با ورود به سیستم بهداشت و درمان کشور، وضعیت به گونه ای شود که پرستار بتوانند کارهای تخصصی و حرفه ای خود را انجام دهد و این نیروهای کمکی کارهای بر زمین مانده بیماران را انجام دهند و به این طریق بیمار و همراهان وی با برخوردارى کامل از خدمات مراقبتى ؛ خودشان را درگیر وظایف وخدمات بیمارستانى نکنند.
✳️۴۰ درصد مراقبت ها نیاز به دانش تخصصى ودانشگاهى ندارند و کمک پرستاران قادر به انجام آن هستند

پایان خبر

مطلب پیشنهادی

کتاب شرح وظایف جامع سطوح و رده های پرستاری (ویرایش ۱۳۹۶)

دانلود کتاب شرح وظایف جامع سطوح و رده های پرستاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس