نمونه سوالات پیام نور

تشریح نحوه بکارگیری کمک پرستاران یکساله توسط موسسه کارآفرینان آوا سلامت

 

✅ سعید لک، مدیر روابط عمومی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در جلسه هیات اجرایی طرح تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایلام در توضیح نحوه بکارگیری نیروهای کمک پرستار از طریق موسسه کارآفرینان آوا سلامت گفت: سهامداران -موسسه کارآفرینان آوا سلامت که وابسته به هیات امناء ارزى وزارت بهداشت مى باشد – خود دانشگاه های علوم پزشکی هستند و این موسسه که مستقیما زیر نظر هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت اداره مى شود؛ درواقع موسسه اى با ماهیت حقوقى است وهیچگونه وابستگى وانتفاعى براى شخص یا اشخاص حقیقى ندارد.
ناظر دوره کمک پرستاری یکساله افزود: نظر وزارت بهداشت این است که درصورت عدم دریافت مجوز استخدام دولتى ؛ بااستفاده ازتوان موسسه کارآفرینان آوا سلامت ؛ حتى المقدور دو گونه نیرو شامل نیروهای رسمی وزارت بهداشت و نیروهای تحت پوشش موسسه کارآفرینان آوا سلامت داشته باشیم و با توجه به اقدامات صورت گرفته این موسسه در حال حاضر حدود ۱۰ هزار پرستار را زیر پوشش خود دارد.
سعید لک ادامه داد: بر این اساس هر مصوبه، آیین نامه و برنامه ای که در رابطه با حقوق ومزایا ؛ به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می شود، یک رونوشت نیز به این موسسه ارسال می شود تا براى نیروهاى موسسه هم اعمال شود. وی با تأکید به کمبود حدود ۱۰۰ هزار نیروهای گروه پرستاری در کشور گفت: بررسی هایی که در معاونت پرستاری انجام شده است و نتایج تحقیقات علمی، نشان می دهد، حدود ۴۰ درصد از مراقبت هایی که به مددجویان ارائه می شود، نیاز به دانش تخصصی ودانشگاهى ندارد و به ازای هر ۳ نفر پرستار یک کمک پرستاری یا به ازای هر ۴ نفر گروه پرستاری یک کمک پرستار می تواند خدمت رسانی کند.
وی با اشاره به مهیا بودن شرایط برای بکارگیری کمک پرستاران یکساله گفت: مرداد سال گذشته-۱۳۹۵- نیز صورت جلسه ای شامل ۸ بند بین معاونین محترم درمان، توسعه و پرستاری وزارت بهداشت برای آماده شدن شرایط جذب این نیروها به تصویب رسید و هم اکنون در حوزه بکارگیری نیروهای کمک پرستار یکساله، کارهاى خوبى انجام شده و فقط نیازمند هماهنگی و پیگیری بیشتراز سوی دانشگاهها وصبر وتحمل از طرف دوره دیدگان است.
سعیدلک خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال نامگذاری شده است، امیدواریم بتوانیم با پیگیری دانشگاهها در حوزه پرستاری سهم خود را که حداقل ۱۰ هزار نیروی کمک پرستار یکساله است را ادا کنیم.

مطلب پیشنهادی

جلسه نمایندگان معاونت پرستاری وزارت بهداشت با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اراک

در ابتدا با حضور نمایندگان معاونت پرستاری، آقای دکتر نامق مدیر درمان و آقای شمسی …

یک دیدگاه

  1. من شخصا به مسؤولین اعتماد کامل دارم و صبر را پیشه میگیرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس