نمونه سوالات پیام نور

بازنگری و افزایش مهارت پرستاری به ۵۰۰ مهارت/ به شدت با کمبود پرستار مواجه‌ایم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پرستار نیوز معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به جذب ۱۰ هزار کمک پرستار، اظهار داشت: ‌ این افراد در حال آموزش هستند؛ البته بکارگیری از طریق شرکت- قراردادی- است. پس از آموزش، از این افراد آزمون کتبی و مهارتی به عمل می‌آید.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه به ازای هر ۴ پرستار یکی از این نیروهای تربیت شده باید در بیمارستان حضور یابند، گفت: برای سال آینده دوباره نیاز سنجی می‌شود و اگر نیاز باشد، ممکن است؛ باز هم نیرو جذب کنیم و یا اگر حتی لازم نباشد، تعدیل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تربیت این نیرو‌ها سالانه است و به تناسب نیازی که وجود دارد، تربیت می‌شوند، افزود: این افراد تنها حدود ۳۰ مهارت را آموزش می‌بینند، در حالی که پرستار بیش از ۴۰۰ مهارت را آموزش می‌بیند. درحال حاضر می‌خواهیم بازنگری کنیم تا مهارت پرستاری حرفه‌ای را به ۵۰۰ مهارت افزایش دهیم.

میرزابیگی اضافه کرد: در کشور پرستار حرفه‌ای، علمی، تخصصی و فنی داریم و فقط در بخش غیرحرفه‌ای مشکل داریم. کارهای بیماران توسط همرا‌هانشان یا خودشان انجام می‌شود و یا توسط پرستار انجام می‌شود که باعث می‌شود؛ پرستار از فعالیت اصلی خودش جا بمانند. وظایفی که بهیاران / کمک پرستاران انجام خواهند داد، وظیفه پرستاری دانشگاهی و حرفه‌ای نیست.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس