نمونه سوالات پیام نور

کمک پرستاران با بیماران مأنوس شوند

کمک پرستاران با بیماران مأنوس شوند

مادر پرستاری ایران گفت: در کنار اهمیت و ارزشمندی تخصص ارائه شده به بیماران، رفع نیاز اولیه آنها حرف اول را می زند بنابراین کمک پرستاران با بیماران مأنوس شوند.

 ۲۰۱۶۱۰۲۰۱۱۳۷۴۱۴۵۲۶۲۰a

به گزارش خبرگزاری فارس در همدان، سادات سیدباقر مداح پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه دوره آموزشی کمک پرستاری در همدان اظهار کرد: با توجه به نیاز به تربیت گروه عاقل و بالغ در عرصه پرستاری که با تحصیلات یک ساله نیازهای اولیه مردم را برطرف کنند برنامه کمک پرستاری آغاز شد.

وی با اشاره به اهمیت رفتار با انسان‌ها ابراز امیدواری کرد که تربیت‌شدگان برای ارائه خدمات اولیه در این کار ارزشمند موفق باشند و با بیماران مانوس باشند.

مادر پرستاری ایران از همه افرادی که برای بنیان نهادن این تفکر تلاش کردند، قدردانی کرد و گفت: برای جذب نیروهای کمک‎پرستاری به منظور ارائه خدمات بین بیمار و پرستار نیاز به ورود جهاد دانشگاهی بود که معاون درمان و معاون پرستاری وزارت بهداشت؛ به این موضوع اعتماد کردند و با تزریق انرژی مضاعف به بدنه مجریان، برنامه اجرایی شد.

کمک پرستاران همدان باید نمونه و افتخارآفرین باشند

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: اولین نیاز برآورده شدن خواسته‌های اولیه بیماران است زیرا برداشت آنان با توجه به برخی خدمات اولیه ارائه شده شکل می‌گیرد.

فاطمه شیرانی با قدردانی از حضور مادر پرستاری ایران در این مراسم، گفت: برقراری ارتباط با بیمار بسیار مهم است و به این منظور کامل شدن زنجیره بین پزشک و پرستار و بیمار نیاز به وجود کمک بهیار وجود داشت.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص آزمون‌های تئوری و بالینی برای کمک بهیاران یادآور شد: یک‌هزار و ۸۰ ساعت آموزش برای ۳۰ شرح وظیفه به کمک بهیاران ارائه شد اما موفقیت در این حوزه بستگی به تلاش افراد، درک درست از وظایف، استفاده از هوش هیجانی و به نوعی موقعیت‌شناسی است.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان با ابراز خوشحالی از فعالیت خود در حرفه پرستاری گفت: کمک پرستاران همدان باید نمونه و افتخارآفرین باشند.

وی تصریح کرد: در دوره کارآموزی مواردی به تذکر داده شد اما بعد از انعقاد قراردادها سخت‎گیری‌ها بیشتر می‌شود چون باید آبروی کادر پرستاری و رعایت قوانین و ضوابط و کرامت انسانی اولویت داشته باشد.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس