نمونه سوالات پیام نور

ایجاد رده «کمک‌پرستار» تغییری بزرگ در نظام سلامت

ایجاد رده «کمک‌پرستار» تغییری بزرگ در نظام سلامت

۹۵/۰۷/۲۹

Image result for ‫احمد نجاتیان‬‎

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری معاونت پرستاری اجرای برنامه آموزش کمک پرستار در کشور را در دستور کار دانست و از ایجاد رده جدید با عنوان کمک‌پرستار تغییری بزرگ در نظام سلامت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، احمد نجاتیان ظهر امروز در اختتامیه دوره آموزشی کمک پرستاری با تشکر از مجموعه جهاد دانشگاهی برای مشارکت در طرح ملی آموزش پرستاری، فعالیت خانواده جهاد دانشگاهی در این حوزه را ارزشمند دانست.

وی گفت: نظام سلامت نظامی پویا است و به طور متوسط هر پنج سال دچار تحول می‌شود به طوری که برخی رشته‌ها حذف و بعضی به دلایل مختلف اضافه می‌شوند که دوره کمک پرستاری نشاندهنده اهمیت بازنگری در سطوح مختلف پرستاری است.

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری معاونت پرستاری با اشاره به وجود مقاطع مختلف آموزش حوزه پرستاری گفت: سطح خدمات حوزه پرستاری در سه دسته «غیر‌ حرفه‌ای»، «حرفه‌ای» و «تخصصی» پیش‎بینی شده که با بررسی کشورهای مختلف دنیا حیطه‎ای با عنوان کمک پرستار ایجاد شد.

وی افزود: برای اجرای برنامه آموزش کمک پرستار در کشور مصمم هستیم و به این منظور کارگروهی برای ایجاد جایگاه سازمانی کمک پرستار ایجاد شده است.

نجاتیان در ادامه با بیان اینکه باید به ازای هر چهار پرستار یک کمک‎پرستار در سیستم حضور پیدا کند، این اقدام را باعث ایجاد بازار کار خوب برای جمعی از جوانان عنوان کرد و گفت: کمک پرستاران از طریق شرکت‌ها وارد سیستم می‌شوند.

وی افزود: کمک پرستاران می‌توانند در موضوع خدمات پرستاری در منزل وارد شوند و بخشی از خدمات در منزل توسط آنها انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر ارتقای سلامت، خدمات بالینی و پرستاری معاونت پرستاری اضافه کرد: برای فارغ‌التحصیلان کمک پرستاری فرصت کار در کشورهای دارای حوزه کاری مرتبط وجود دارد اما هدف وزارت بهداشت، تربیت این افراد برای خدمت به کشور است.

وی ایجاد رده جدید با عنوان کمک‌پرستار را تغییری بزرگ در نظام سلامت دانست و گفت: با فرهنگسازی‌های انجام شده مقاومت‎ها در این خصوص کاهش یافته است.

نجاتیان با بیان اینکه کمک‎پرستاران با ارتباط با پرستار و کمک پرستار اعتماد آنان را جلب کنند، خاطر‌نشان کرد: کار کردن با بیماران از افتخارات پرستاران و کمک پرستاران است که امید است با حضور شما جایگاه خدمات غیر‌ حرفه‌ای ارتقا یابد.

در پایان این مراسم تعدادی از مربیان و مدیران خدمات پرستاری به نمایندگی از ۵۰ مربی و مدیر خدمات پرستاران از جمله حمید کیانی مدیر گروه علوم پزشکی جهاد دانشگاهی و فاطمه شیرانی مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علم پزشکی همدان تجلیل شدند.

 

Source: اخبار
{$excerpt:n}

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

قالب وردپرس
قالب وردپرس