نمونه سوالات پیام نور

مدت دوره آموزش کمک پرستاری باید یکسال باشد/ نیاز مبرم به کمک پرستاران یکساله

۲۲۲-۲-۳۰۰x200

رئیس دانشکده پرستاری مشهد عنوان کرد: اگر قرار است که در بیمارستان ها نیرویی تحت عنوان کمک پرستار وجود داشته باشد باید دوره آموزش آنها یکساله باشد که بتوانند لفظ “کمک پرستار” به خود بگیرند.

دکتر عباس حیدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پرستار نیوز گفت: به طور کلی در نظام ارائه خدمات پرستاری سطوح مختلف ارائه خدمات مراقبتی وجود دارد مانند: مراقبت های اولیه،مراقبت های عمومی و مراقبت های تخصصی.

وی اظهار داشت: برای ارائه خدمات مراقبتی در سطوح مختلف می توان افراد متناسبی تربیت نمود، برای مثال: پرستاران می توانند بعد از دوره های عمومی به آموزش دوره های تخصصی روی آورند و یا بعد از آن دوره آموزش مراقبت های ویژه را بیاموزند.

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی مشهد تشریح کرد: پرستاران دارای مدرک کارشناسی می توانند در سطح عمومی مراقبت های عمومی را انجام دهند اما در خصوص مراقبت های اولیه بیمار، به افرادی نیاز است که بتوانند کارهای اولیه بیمار را انجام دهند تا در مرحله بعد پرستار مراقبت های عمومی را به وی ارائه دهد و در نامگذاری این افراد تفاوتی وجود ندارد، فقط به فردی که بتواند نیاز های اولیه بیمار را برطرف نماید با یک دوره آموزشی خاص در بیمارستان ها و مراکز درمانی به شدت نیاز است.

وی در خصوص نام این افراد گفت: اسامی، تبعات خاص خود را دارد و باید با بررسی و کارشناسی دقیق برای این افراد نامی جامع برگزیده شد تا جایگاه آنان نیز مشخص باشد و این افراد باید بتوانند از عهده آن برآیند.

دکتر حیدری در پایان با تاکید به طول دوره آموزشی این افراد پرداخت و افزود: فردی که قرار است با نام کمک پرستار مشغول به کار شود باید در دوره های آموزشی خاصی با طول دوره یک سال شرکت کند تا بتواند به سطحی از توانایی برسد که در کارهای پرستاران به آنان کمک نماید و این سطح از آگاهی در کوتاه مدت قابل دستیابی نیست و در غیر این صورت نمی توان بر وی لفظ کمک پرستار نهاد.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس