نمونه سوالات پیام نور

حمایت دانشگاه علوم پزشکی ایران از طرح تربیت کمک پرستار

%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c%d9%84%db%8c

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از مشکل کمبود پرسنل به ویژه پرستار بعد از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: امیدواریم با پیاده سازی طرح تقویت کمک پرستار بتوان بر این مشکل فائق آمد.

به گزارش پرستارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حاجی میر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست افتتاح بخش های لیزر پوست و چشم، LDR ،ICU جراحی و جراحی عمومی که امروز در مرکز آموزشی و درمانی رسول اکرم برگزار شد، گفت:خوشبختانه از زمانی که وظیفه خدمت رسانی را برعهده داریم، طرح تحول سلامت به کمک ما آمد و جای دارد از طراح اصلی این طرح و حمایت وی کمال تشکر را داشته باشیم.

وی افزود: از اوایل سال ۹۳ تاکنون در تمام مراکز ما تغییرات بسیار جدی روی داده است. از زمانی که بحث ادغام دانشگاه های علوم پزشکی مطرح بود، تمام مراکز فرسوده شده و هیچ تجهیزات و نیروی جدیدی به مراکز تزریق نشده بودند اما در حال حاضر با تمام توان در پی جبران این مشکلات هستیم و باعث افتخار است که عنوان کنیم این مرکز از تجهیزات و امکاناتی برخوردار است که شاید در خیلی از نقاط دنیا این وسایل مورد استفاده قرار نگیرد.

حاجی میراسماعیلی از حجم کار بالای پرسنل به ویژه پرستاران خبر داد و ادامه داد: پرسنل بعد از اجرای طرح تحول سلامت دو برابر قبل فعالیت می کنند. در پی این موضوع در صددیم تا با طرح تربیت کمک پرستار از فشاری که به پرسنل به ویژه پرستاران وارد می شود، بکاهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با توجه به تعداد بالای مراجعان، اظهار داشت: بزرگترین مشکل ما کمبود فضا و تخت است که خوشبختانه موفق شدیم به کمک وزیر بهداشت ساختمان روبه روی مرکز آموزشی و درمانی رسول اکرم را به دانشگاه اضافه کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک بعد از مطالعات لازم، طرح گسترش بیمارستان با ظرفیت ۵۴۰ تخت را پیاده کنیم.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس