نمونه سوالات پیام نور

با ورود و بکارگیری کمک پرستارهای یکساله کار پرستاران سبک می‌شود

۷۲۲_thum

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه یک چهارم کادر پرستاری بیمارستان ها را در آینده کمک پرستاران یکساله تشکیل خواهند داد،گفت: کمک پرستارها شرح وظایف خاصی دارند و با به کارگیری آنها کار پرستاران سبک‌تر می‌شود.

به گزارش پرستارنیوز، صدف علیپور در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تهران از چه زمانی از کادرهای کمک پرستار یکساله استفاده خواهند کرد، اظهار داشت: تربیت آنها هنوز برعهده دانشگاه‌ها در تهران گذاشته نشده و ما تربیت آنها را برعهده نداریم فقط به ما اعلام کردند که چه حجمی از نیروهای پرستاری را می‌توانیم با کمک پرستار یکساله پوشش دهیم.

معاون درمان علوم پزشکی دانشگاه تهران ادامه داد: البته هنوز از کمک پرستارهای یکساله فارغ‌التحصیل نداشتیم و منتظر هستیم وقتی فارغ‌التحصیل شدند براساس اعلامی که به ما شده است در حدود یک چهارم کادر پرستاری بیمارستانهایمان را از کمک پرستارهای یکساله تامین کنیم.

علیپور تصریح کرد: اینکه کمک پرستارهای یکساله وظایف تعریف شده‌ای دارند و به معنای این نیست که کار پرستار را انجام دهند زیرا قطعا کسی که یکسال درس می‌خواند با کسی که ۴ سال پرستاری می‌کند قابل قیاس نیست.

وی خاطرنشان کرد: بنابر این کمک پرستارهای یکساله یکسری وظایف مشخص دارند ولی چون همین کارهای آنها هم اکنون پرستارها انجام می‌دهند که در حالی که لازم نیست این امورات را انجام دهند مسلما با ورود و به کارگیری کمک پرستارهای یکساله کار پرستاران سبک می‌شود و پرستار بهتر می‌تواند کار اصلی خود را انجام دهد.

مطلب پیشنهادی

کتاب شرح وظایف جامع سطوح و رده های پرستاری (ویرایش ۱۳۹۶)

دانلود کتاب شرح وظایف جامع سطوح و رده های پرستاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس