نمونه سوالات پیام نور

ثبت نام دوره های کمک پرستاری آغاز شد

ثبت نام دوره های کمک پرستاری آغاز شد

سلامت نیوز:علاقمندان و متقاضیان شغل در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی می توانند با شرکت در دوره های کمک پرستاری معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و دریافت گواهی معتبر از وزارت بهداشت، جذب سیستم بهداشتی و درمانی کشور شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر مجید رحمانی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب، خاطر نشان کرد: به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت،جذب و بکارگیری نزدیک به ۱۵ هزار کمک پرستار ( بهیار ) توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دستور کار قرار گرفته است و متقاضیان می توانند پس از طی یک دوره یکساله وارد بازار کار شوند.

وی با اشاره به شیوه جذب و به کارگیری کمک پرستاران یادآور شد: وزارت بهداشت دوره ای یکساله را برای آموزش کمک پرستاران طراحی، تنظیم و تصویب نموده که توسط سه مجری کشوری « جهاد دانشگاهی، بسیج جامعه پزشکی و تعاونی کارکنان نظام سلامت » در سال ۹۴ ارایه می شود و علاقمندان می توانند با شرکت در این دوره یکساله و دریافت گواهی کاربردی از شورای برنامه ریزی وزارت بهداشت، در بیمارستان ها و درمانگاه های دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشغول به کار شوند.

دکتر رحمانی درباره شرایط و وظایف افرادی که به عنوان کمک پرستارجذب می شوند افزود:افراد دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ می توانند با مراجعه به وب سایت www.komakparastari.ir در این دوره ها ثبت نام نمایند.این گروه از افراد پس از طی دوره آموزشی و ارزیابی های لازم، در مجموع ۳۳ وظیفه شغلی دارند که در کنار پرستاران انجام وظیفه خواهند کرد.

وی ادامه داد:ثبت نام دوره ها آغاز شده و از نیمه دوم مرداد ماه سال جاری کلاس های آموزشی برگزار می شود.افراد با مراجعه به سایت کمک پرستاری و تکمیل فرم اطلاعات شخصی و ارائه مدارک، محل خدمت خود را هم مشخص می کنند و در نهایت پیامک و یا ایمیل تاییده دریافت می کنند.

به گفته دکتر رحمانی براساس تقسیم کار صورت گرفته در ۱۰استان کشور ثبت نام کمک پرستاران از طریق سایت جهاد دانشگاهی ودر سایر استان ها پذیرش افراداز طریق بسیج جامعه پزشکی و یا تعاونی کارکنان نظام سلامت میسر شده است.

مطلب پیشنهادی

به ازای هر ۵ تخت بیمارستانی ۱ کمک پرستار باید استخدام شود که با کمبود ۲۴۰۰۰ نفر کمک پرستار نیز مواجه هستیم

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس : ما به ازای هر تخت بیمارستانی باید ۲ و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
قالب وردپرس